Plaża
Plaża w Wisełce jest odseparowana od samej miejscowości. Dojazd do niej prowadzi przez las. Odległość plaży od centrum wynosi 1200 m. Biorąc pod uwagę to, jak piękna droga do niej prowadzi, to samo dotarcie na miejsce jest jedną z atrakcji.
Plaża w Wisełce to z pewnością pozytywna odmiana innych nadmorskich plaż. Pobyt na niej to prawdziwa przyjemność, którą zapewnia nam spokój i cisza, jakie na niej panują. Widoki z tego miejsca są przepiękne, bowiem plaża jest usytuowana u podnóża wysokiego klifu porośniętego gęstym lasem. Zapach morza zmieszany z wonią sosen i buków działa bardzo odprężająco. Woda w Bałtyku często jest tu cieplejsza niż np. w Ustce czy nawet Kołobrzegu. Piasek na plaży jest iście hawajski – drobny, sypki i czysty.
Jezioro Wisełka
Jezioro o tej samej nazwie co miejscowość, czyli Wisełka. Mierzy ono około 20ha powierzchni i 8m głębokości. Jest to jezioro rynnowe, polodowcowe, które otaczają lasy i łąki.
Jest to miejsce niesamowite. Łączy w sobie uroki nadmorskie, mazurskie, a nawet górskie ze względu na Pasmo Wolińskie. Dojazd do jeziorka dostarcza nam niebywałych wrażeń. Otóż zjeżdżając ulicą Warnowską jedziemy bardzo stromą drogą w dół, czując się jak na południu Polski. Przy jeziorze można wypożyczyć sprzęt wodny. Spędzanie tu czasu, to czysta przyjemność. Można powiedzieć, że to miejsce konkurencyjne dla plaży nadmorskiej. Las chroni od wiatru a woda jest cieplejsza od wód Bałtyku.
Oprócz opalania się nad brzegiem jeziora, kąpania się w ciepłej wodzie i czynnego wypoczynku na rowerach wodnych lub łódkach, turyści, chętnie korzystają z zasobów rybnych jeziorka. W Wisełce żyją takie gatunki ryb jak węgorze, okonie, leszcze, liny i szczupaki.
Jezioro Zatorek
To najmniejsze jezioro sąsiadujące z miejscowością Wisełka, ale chętnie odwiedzane przez ludność miejscową i turystów. Jest własnością Lasów Państwowych. Otoczone przepięknym lasem, stwarza niepowtarzalny klimat. Jeziorko jest widoczne z drogi wojewódzkiej nr.102 i znajduje się przy nim parking. Jezioro jest mocno zarybione i korzystają z tego miłośnicy wędkarstwa. Dopuszczony jest w nim sportowy połów ryb ale trzeba uprzednio wykupić zezwolenie. Znajdują się tu odpowiednie do tego zajęcia, liczne pomosty. Jeśli poczujemy głód, możemy „odpalić grilla”. Przy akwenie jest kilka miejsc idealnych na tego typu wypoczynek.
Wzgórze Gosań – punkt widokowy
Obowiązkowym miejscem do zwiedzenia podczas pobytu na Wyspie Wolin, a na pewno w Wisełce, jest najwyższe wzniesienie polskiego wybrzeża, czyli Wzgórze Gosań. Jest to jeden z czterech punktów widokowych Parku Wolińskiego.
Ze względu na swoje położenie bezpośrednio przy Morzu Bałtyckim imponuje widokami, jakie nam serwuje ze swego szczytu.
Na wzgórze prowadzi 300m ścieżka. Gdy dotrzemy na szczyt tegoż wzgórza, naszym oczom ukaże się przepiękny widok na morze, panoramę miasta Międzyzdroje i Świnoujście oraz klif porośnięty lasem. Niesamowitym przeżyciem jest oglądanie tego pejzażu przy wschodzie lub zachodzie słońca. Od stromego urwiska zabezpieczają turystów drewniane ogrodzenia. Warto zrobić sobie tutaj pamiątkową fotografię.
Woliński Park Narodowy
Woliński Park Narodowy to 10 937 ha chronionej powierzchni, z czego 42,80% to ekosystemy wodne. Jest to pierwszy w Polsce park morski. W logo WPN widnieje bielik – jeden z podopiecznych parku. Głównym krajobrazem na terenie parku są wzgórza morenowe i delta Świny z licznymi wysepkami. Następnie pojezierze z polodowcowymi jeziorami, ozami i kemami oraz rozległy obszar sandru. Warto wspomnieć, że niektóre pejzaże ulegają zmianom. Wszystko za sprawą działania wód Bałtyku, wpływającej Odry oraz abrazji wybrzeża klifowego.
WPN jest w posiadaniu wielu gatunków rzadkiej roślinności i zwierzyny. Za swoje najcenniejsze partie uznaje stare lasy bukowe. Ich najlepiej zachowane zespoły zostały włączone do ochrony ścisłej. W licznej roślinności występującej w parku jest 9 gatunków storczyków, cieszących się szczególną uwagą pań. Wśród zwierzęcych lokatorów WPN jest około 230 gatunków ptaków, owady, ryby, ssaki morskie, zwierzyna leśna oraz nowi mieszkańcy: jenot, norka amerykańska, piżmak i szop pracz.
W parku znajdują się liczne okopy, bunkry, pozostałości fundamentów broni V-3 w Wicku i ruiny cementowni. Również zachwycające jest Jezioro Turkusowe, będące pozostałością po odkrywkowych kopalniach kredy. Specjalnie dla turystów zostały stworzone takie miejsca jak: Zagroda Pokazowa Żubrów (ok 8 km od Wisełki), Centrum Edukacyjno-Muzealne, 4 punkty widokowe, sieć szlaków turystycznych i ścieżek dydaktycznych oraz 3 miejsca postojowe.