Wisełka… urocza miejscowość nad morzem

Wisełka to mała miejscowość na wyspie Wolin, na obrzeżu Wolińskiego Parku Narodowego.plaża w Wisełce

Spokojna i urokliwa. Otoczona pięknymi aromatycznymi lasami i charakterystycznymi jeziorami. To idealne miejsce dla ludzi ceniących sobie odpowiednie warunki do odpoczynku, bo Wisełka znacznie różni się od zatłoczonych gwarnych kurortów, takich jak Międzyzdroje czy Świnoujście. Jednakże, jej sąsiadujące położenie, może być idealną bazą wypadową dla turystów chcących zwiedzić północno-zachodnie wybrzeże Polski. Wisełka jest bardzo zróżnicowana krajobrazowo. Oprócz pięknego wybrzeża na Bałtyku z piaszczystą plażą są tu również liczne jeziora: najbliższe Jezioro Wisełka, Czajcze i Zatorek oraz wysokie wzgórza.

Ciekawych miejsc do zwiedzania jest tu bez liku, a każde z nich zapadnie Państwu głęboko w pamięci.

Bliskość morza, plaży oraz pięknego jeziora sprawia, że turyści za każdym razem zakochują się w tym miejscu na nowo.

plaża w Wisełce

Miejscowość otoczona jest sosnowymi lasami Wolińskiego Parku Narodowego, które wpływają leczniczo na choroby układu oddechowego. Spacery pośród sosen przyczyniają się do obniżenia ciśnienia krwi i pozytywnie stymulują  układ nerwowy. Jednak jest to nie tylko wymarzone miejsce dla kuracjuszy.

Tutejsza  plaża jest pięknym miejscem na długie spacery. Leży ona u stóp wysokiego klifu, porośniętego na górze starym lasem. Tuż przy plaży znajdziemy restauracje, dzięki którym na świeżym powietrzu możemy spędzić nawet cały dzień, bez konieczności powrotu do centrum miejscowości.

jezioro Zatorek w Wisełce

Zlokalizowane na południu miejscowości jeziora są gratką dla miłośników sportów wodnych. Przy zejściu na plażę wypożyczyć można rowery wodne, łódki i żaglówki. Pływanie po jeziorze dostarcza szczególnej przyjemności w upalne, wakacyjne dni. Amatorzy wędkarstwa mogą złowić tutaj szczupaka, leszcza, okonia, a nawet węgorza.